Wiosenna przejażdżka hulajnogą – co ze sobą zabrać?

sluchawki bezprzewodowe

Wiosna to dobry czas, aby odkryć miasto z nowej perspektywy, a najlepiej zrobić to na hulajnodze. Taka przejażdżka pozwoli Ci docenić piękno budzącej się do życia przyrody i poczuć wiatr na twarzy. Jednak aby w pełni się nią cieszyć, ważne jest odpowiednie przygotowanie. Oto co warto ze sobą zabrać.

Jak przygotować hulajnogę przed wycieczką

Zanim wyruszysz w trasę, poświęć kilka chwil na przygotowanie Twojego pojazdu. Nowoczesne modele, takie jak elektryczna hulajnoga Xiaomi pro 2 mają dosyć pojemne baterie, które pozwalają na pokonanie nawet 45 km na jednym ładowaniu. Przed podróżą naładuj je do pełna. Zaplanuj trasę tak, aby nie przekroczyć limitu kilometrów, chyba że masz na niej punkt ładowania, lub posiadasz powerbank. 

Sprawdź stan techniczny hulajnogi. Opony powinny być odpowiednio napompowane, co zapewnia lepszą przyczepność do podłoża i wpływa na komfort jazdy. Przetestuj działanie hamulców i oświetlenia. Bardzo istotne jest, aby pojazd był dobrze widoczny na drodze, jeśli Twoja wycieczka przedłuży się do wieczora. 

Strój i akcesoria – bezpieczeństwo przede wszystkim 

Kask jest podstawowym elementem bezpieczeństwa. Należy go nosić, nawet jeśli nie planujesz osiągnąć zawrotnych prędkości. Uraz głowy może mieć poważne skutki, dlatego koniecznie się przed tym zabezpiecz. Wybierz kask, który zapewnia odpowiednią wentylację, wyposażony jest w światła lub odblaski i posiada certyfikat bezpieczeństwa. 

Podczas jazdy hulajnogą łatwo o uraz kończyn lub stawów. Dlatego warto nosić ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki. Komfort podczas jazdy zapewni Ci odpowiedni strój. Wybierz przewiewne, ale ciepłe ubrania, które pozwolą Ci uniknąć przegrzania, a jednocześnie ochronią przed chłodnym wiosennym wiatrem. 

Przygotowanie do drogi – co warto mieć przy sobie?

Do plecaka spakuj wodę i małą przekąskę, która doda Ci sił w trakcie podróży. Powinieneś mieć przy sobie kartę płatniczą lub smartfona, z dostępem do nawigacji. Powerbank zapewni, że nie zabraknie Ci energii. Z kolei słuchawki bezprzewodowe douszne w ofercie Mi-Home pozwolą Ci wygodnie słuchać ulubionych utworów podczas podróży. 

Sprawdź prognozę pogody. Jeśli istnieje ryzyko opadów, zabierz lekką, składaną pelerynę przeciwdeszczową. W upalne, wiosenne dni przydatne mogą okazać się okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Zabierz też ze sobą blokadę, która zabezpieczy Twój środek transportu podczas postojów. 

Nieocenionym towarzyszem podczas wiosennej przejażdżki hulajnogą może okazać się smartwatch.  Dzięki niemu będziesz mógł monitorować Twoją aktywność fizyczną. Obliczyć dystans, prędkość i spalone kalorie. Zegarek smartwatch umożliwia wygodny dostęp do nawigacji i komunikacji. Taki niewielki gadżet sprawi, że zawsze będziesz na bieżąco, bez potrzeby wyjmowania telefonu z kieszeni. 

Wiesz już, jak przygotować się do wiosennej przejażdżki na hulajnodze – co ze sobą zabrać i jak przygotować pojazd. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom, Twoja wycieczka będzie udana i miło spędzisz czas. Życzymy Ci szerokiej drogi i aktywnego wypoczynku!

Podziel się: