Aktywiści
Fot. Ian Miles Cheong Twitter

Do dantejskich scen doszło w Londynie. Pewna kobieta wiozła do szpitala swoje chore dziecko, podczas gdy drogę zablokowali jej aktywiści klimatyczni, którzy organizowali strajk. Matka nie mogła przez nich dotrzeć na miejsce na czas.

O sprawie informuje „New York Post”. W ostatni piątek w zachodniej części stolicy Wielkiej Brytanii doszło do strajków klimatycznych organizowanych przez Just Stop Oil. Ich celem jest nakłonienie rządu do wstrzymania nowych licencji na paliwa kopalne i ich produkcji.

Aktywiści zablokowali jedną z dróg prowadzących do londyńskiego szpitala. Jedną z poszkodowanych okazała się kobieta z chorym dzieckiem, która przez działania strajkujących nie była w stanie dotrzeć do placówki.

Zdesperowana kobieta wdała się w dyskusję z jednym z protestujących i prosiła go, aby wraz z innymi strajkującymi zeszli z drogi. Inni kierowcy wspierali matkę, którzy zaczęli trąbić na tłum.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu, które trafiło do sieci i szybko rozgrzało internautów do czerwoności. Demonstracja w zachodniej części Londynu nie była jedyną, jaka odbyła się w tym tygodniu w stolicy Wielkiej Brytanii.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę