REKLAMA

Obcokrajowiec potrącił policjanta podczas kontroli drogowej
fot. Henryk Borawski | CC BY-SA 3.0

Wczoraj w Kobierzycach 26-letni mężczyzna miał celowo potracić policjanta drogówki, który chwilę wcześniej zatrzymał jego auto do kontroli. Funkcjonariusz doznał średnich obrażeń ciała. Podejrzanemu udało się uciec, ale dziś policjanci namierzyli go i zatrzymali. Jak podają – to obcokrajowiec, który prowadził auto bez prawa jazdy, bo wcześniej stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło ok. godz. 7:30 w Kobierzycach w woj. dolnośląskim – informuje na swojej stronie internetowej Komenda Miejska Policji we Wrocławiu. Mężczyzna kierujący pojazdem marki citroen miał celowo potracić policjanta ruchu drogowego, próbując uniknąć kontroli.

„Do zdarzenia doszło, gdy patrol ruchu drogowego postanowił zatrzymać do kontroli citroena. Kierujący początkowo zatrzymał pojazd, jednak w trakcie podejmowanych przez mundurowych czynności niespodziewanie gwałtownie ruszył, potrącając policjanta i rozpoczynając ucieczkę. Ranny mundurowy, ze średnimi obrażeniami ciała, trafił do szpitala, gdzie jest hospitalizowany” – czytamy na stronie KMP Wrocław.

REKLAMA

26-letni obcokrajowiec zatrzymany po 24-godzinnej obławie. Mężczyzna potrącił policjanta w czasie kontroli drogowej

Po incydencie niezwłocznie rozpoczęto poszukiwania podejrzanego. Do działań zaangażowano m.in. Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób, który specjalizuje się w namierzaniu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, oraz policjantów z Kobierzyc i Wrocławia.

We wtorek, 21 listopada, doszło do zatrzymania poszukiwanego. Okazało się, że to 26-letni cudzoziemiec. Mężczyzna jest podejrzany o potrącenie funkcjonariusza.

REKLAMA

„Z zatrzymanym prowadzone są obecnie czynności procesowe, może on odpowiadać za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. Za to przestępstwo grozić może kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzorowane jest przez prokuraturę” – podaje Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA