REKLAMA

wkładanie poduszki do worka na śmieci
fot. screen Youtube / come cucinare

O regularnej zmianie pościeli powinien pamiętać każdy z nas. Niestety nie jest to zbyt lubiana czynność – zdejmowanie poszwy i pranie można jakoś znieść, ale ponowne zakładanie jej na poduszkę często sprawia nam kłopot. Na szczęście istnieje pomysłowy trik, dzięki któremu zręcznie ubierzesz pościel i to w ekspresowym tempie. Na czym polega?

REKLAMA

Na czym polega trik z workiem na śmieci?

Umieszczenia poduszki w poszewce to nie lada sztuka i na ogół zajmuje nam to sporo czasu. Gdy w końcu uda nam się ją upchać, jak trzeba, możemy odetchnąć z ulgą. Czy zawsze musi tak być? Niekoniecznie. W tej sytuacji warto zastosować patent z workiem na śmieci. O co w nim chodzi?

Włóż poduszkę do worka, szczelnie ją nim owijając, a następnie chwyć za odkurzacz i zacznij odsysać skumulowane tam powietrze. Poduszka powinna się skurczyć, więc teraz możesz już bez trudu umieścić ją w powłoczce. Worka nie zdejmuj – poduszka powinna dobrze przystawać do poszewki. Wyciągnij go ze środka dopiero na sam koniec – zdecydowanym ruchem. Obieg powietrza sprawi, że podusia w poszewce odzyska pierwotny kształt. Dzięki tej sztuczce poduszka perfekcyjnie wpasuje się do poszewki.

REKLAMA

Jak poradzić sobie w przypadku pościeli?

Najwięcej problemu przysparza z reguły kołdra. Jak zwinne umieścić ją w nowo upranej poszewce? Po prostu przewróć poszwę na drugą stronę, a potem rozmieść na płasko. Następnie usytuuj na niej kołdrę – zrób to tak, by brzegi idealnie zachodziły na siebie. Inaczej patent nie zakończy się sukcesem. W tym momencie powoli roluj kołdrę wraz z poszwą od strony zapięcia (np. guzików). Kluczowe, by końcówki tych obu tkanin nieustannie zachodziły na siebie.

Gdy zwiniesz już pościel oraz kołdrę do końca, to możesz już wsadzić je do środka poszewki, a potem zapiąć drugi koniec. Stosując tę metodę, znacząco skrócisz czas zmiany pościeli, a dodatkowo cały proces nie będzie cię tak bardzo irytować.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA