Poszukiwany
Fot. Fundacja Centaurus

Policja ogłosiła rozpoczęcie poszukiwania listem gończym Marcina Wrony, który dopuścił się bestialskiego traktowania suczki Zizi, za co został skazany prawomocnym wyrokiem. Jak dotąd nie odbył jednak zasądzonej kary.

O rozpoczęciu poszukiwań Marcina Wrony poinformowała Fundacja Centaurus. Wyjaśniono, że 6 grudnia ubiegłego roku mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem na dwa lata bezwzględnego więzienia i wpłatę grzywny w wysokości 10 tys. złotych na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Nałożono na niego także 15-letni zakaz posiadania zwierząt.

– Marcin Wrona wlał do pyska psa o imieniu Zizi butelkę żrącego płynu do czyszczenia toalet. Zwierzę doznało rozległych obrażeń – oparzeń jamy ustnej, martwicy okolic wędzidełka językowego, obrzęku całego języka i błon śluzowych. Pies miał liczne krwawiące rany w pysku, martwice podniebienia twardego i martwice błony śluzowej przełyku – wyjaśnia fundacja.

Jak dotąd poszukiwany Wrona nie odbył zasądzonej kary. Był jedynie tymczasowo aresztowany, po czym wyszedł na wolność. Po uprawomocnieniu się wyroku, mężczyzna nie zjawił się w zakładzie karnym, dlatego wystawiono za nim list gończy.

– 39-letni mężczyzna ostatnio zameldowany był przy ul. Grunwaldzkiej we Wrocławiu. Skazany ma krótkie włosy w kolorze blond, ciemne oczy, owalną twarz oraz średnie uszy i nos. Mierzy około 170 cm i może ważyć od 50 do 69 kg. Jego znaki szczególne to dołek w brodzie, blizna na brwi, tatuaż z motywem czaszki na ramieniu oraz tatuaże na szyi – czytamy we wpisie fundacji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę