policja
Pixabay.com

Pewna kobieta wpadła w ręce policjantów w jednej z gminnych wsi w powiecie nakielskim w województwie kujawsko-pomorskim. Powodem była kradzież z włamaniem. Okazało się, że 29-latka włamała się do auta, aby ukraść z niego… 1,30 zł.

Do zdarzenia doszło w południe we wtorek 28 czerwca na terenie gminy Sadki w powiecie nakielskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z wsi kobieta włamała się do zaparkowanego samochodu.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że celem kobiety była kradzież gotówki w kwocie zaledwie 1,30 zł, które kobieta zostawiła w swoim oplu. Aby dostać się do pieniędzy, 29-latka wybiła nawet szybę.

Mieszkanka gminy Łobżenica zwróciła pieniądze właścicielce, po czym została zatrzymana. 29-latka w chwili zatrzymania była pod wpływem alkoholu. Zatrzymana usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem oraz zniszczenie szyby wartości 600 złotych.

– Z racji tego, że miała ona w organizmie prawie 2 promile alkoholu, noc spędziła w policyjnym areszcie, a w środę 29 czerwca śledczy przedstawili jej zarzut za kradzież z włamaniem oraz zniszczenie szyby wartości 600 zł – relacjonuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią.

– Podejrzana stanie przed sądem, a zgodnie z kodeksem karnym grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – relacjonuje policja.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę