Wlej do wody tylko 50 ml. Pelargonie będą kwitły aż do listopada

podlewanie pelargonii odżywką z mleka
fot. screen Youtube / @Pro-Gerany

 Długość kwitnienia pelargonii nie zawsze nas zadowala i bardzo chcielibyśmy podziwiać ich urok aż do listopada. Na szczęście od marzeń to rzeczywistości jest całkiem prosta droga. Kwiaty należałoby przyszykować już wcześniej. A będą się rozwijać nawet do później jesieni, póki wcześniej nie zniszczą ich przymrozki. Jak o to zadbać? Zastosuj domowy nawóz i ciesz się pięknymi pelargoniami przez wiele tygodni.

REKLAMA

Jak przedłużyć żywotność pelargonii?

Na początku warto odświeżyć wymagania i kluczowe zasady pielęgnacji rośliny.

Stanowisko – najlepiej z dużą ilością światła słonecznego.

REKLAMA

Dokarmianie – jeśli okaz cały czas kwitnie, nie przerywaj nawożenia. Wspomagaj go d początku lata do 30 września. Jeśli po tym okresie aura nadal będzie dopisywać, kontynuuj nawożenie.

Nawadnianie – częstotliwość podlewania należałoby zwiększyć latem, szczególnie podczas upałów. Pod koniec lata i jesienią można rzadziej dostarczać roślinie wody. Nadmierna wilgoć w doniczce sprzyja rozwojowi patogenów. Chora roślina będzie wolniej rosnąć i słabiej kwitnąć.

Domowe sposoby na kwitnienie. Pelargonia będzie atrakcją ogrodu aż do listopada

Jeśli interesują cię domowe patenty na przedłużenie kwitnienia pelargonii, to do nawożenia wykorzystaj… krowie mleko. Pewnie masz je w lodówce, więc nie będziesz musiał fatygować się po nie do sklepu. Biały płyn zaopatrzy rośliny w wapń i inne mikroelementy. Ich korzenie, łodygi i pąki kwiatowe szybko odczują napływ korzystnych składników pokarmowych i w mig ożyją.

REKLAMA

Jak przygotować mleczną odżywkę? To bardzo łatwe. Rozcieńcz nabiał z wodą i to wszystko. Musisz tylko pamiętać o optymalnych proporcjach obu składników: na 1 litr wody przeznacz 50-100 ml mleka. Mieszanką podlewaj kwiaty co 3-4 tygodnie.