Wlej do zatkanego zlewu. Hydraulik nie będzie potrzebny

zlew
fot. screen Youtube / @Mr.Smart

Niełatwo jest utrzymać zlew w nienagannym stanie przez cały czas. Zdarza się, że tworzy się zator, przez który woda nie jest w stanie normalnie uchodzić do rur i pozostaje w zalewie lub sączy się z niego w ślimaczym tempie. Dodatkowy problem stanowi uciążliwa woń. Jak rozwiązać ten nurtujący problem? Łatwo. Obejdzie się nawet bez wizyty specjalisty.

REKLAMA

Trik fachowców na zatkany zlew

Pewnie myślisz, że zatkany zlew to robota dla hydraulika, o ile sam nie umiesz sobie poradzić z problemem. Musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami naprawy usterki, Jeśli nie chcesz, by twój budżet zubożał, spróbuj rozwiązać problem na własną rękę. Zatkany zlew to nie koniec świata i nawet bez kwalifikacji możesz przywrócić mu stan nowości.

Sposób na zatkany zlew

Odetkać zlew możesz przy pomocy zwykłego płynu, którym zazwyczaj myjesz naczynia. Wystarczy wlać go do zlewu i sprawa załatwiona. Emulsja diametralnie eliminuje zabrudzenia i tłuszcz, a wszelkie uporczywe nieczystości po prostu rozpuszcza.

Jak zastosować płyn do naczyń do udrożniania zlewu?

Wszystko zależy od kondycji zlewu i poziomu zatkania. Drobny kłopot zwalczysz, wlewając odrobinę płynu do naczyń. Daj mu 10 minut, by zadziałał, a potem spłucz wodą kranową.

REKLAMA

Trudniejsze przypadki wcześniej potraktuj gorącą, dopiero co zagotowaną wodą. Zwiększ ilość płynu do naczyń (do ok. 200-300 ml) i przez 15 minut czekaj. Znów spłucz zlew wrzącą wodą i gotowe. Przy podwójnej asekuracji problem z zatkanym odpływem powinien przejść do historii. Nie będziesz musiał wzywać fachowca i dzięki temu stan swojego budżetu nie zmaleje.

Podziel się: