Odpływ
fot. pixabay.com

Zapchany zlew, z którego wydobywa się nieprzyjemna woń może budzić odrazę. Niezbyt miłe jest także czyszczenie go z resztek jedzenia. U niektórych wzbudza to ogromne obrzydzenie. Jak zatem zadbać o odpływ, aby nie gromadziły się w nim resztki i jednocześnie, by nie odstraszał zapachem?

Tanio i skutecznie

Okazuje się, że zlew możemy odetkać zaledwie w kilka chwil. Będziemy do tego potrzebować produktów, które są bardzo tanie i praktycznie zawsze znajdują się w naszych kuchennych szafkach. O czym mowa?

Wystarczy kilka chwil

Do skutecznego odetkania zlewu będziemy potrzebować octu oraz sody oczyszczonej. Bezpośrednio do odpływu wsypujemy szklankę sody, a następnie dodajemy szklankę octu. Następnie odpływ przykrywamy talerzykiem i czekamy do momentu, aż usłyszymy bulgotanie. Jeśli da się słyszeć charakterystyczny dźwięk, to znaczy, że sposób zadziałał i odpływ za chwilę będzie w pełni drożny.

Po upływie dziesięciu minut przepłukujemy odpływ strumieniem wody i gotowe. Możemy cieszyć się czystym zlewem, który uzyskaliśmy bez praktycznie żadnego nakładu pracy.

Dowiedz się również, jak wyczyścić garnki z kamienia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę