Włoska kawa w Twojej kuchni. Jak zrobić idealną kawę Mocha?

Idealna włoska kawa
YouTube | Spice Bangla

Wielbicieli kawy nie brakuje wśród nas. Bez wątpienia jest to napój, który rozbudza nas po ciężkiej nocy, dodaje energii w ciągu dnia, czy wreszcie jest dodatkiem to świetnie spędzonego czasu z przyjaciółmi. Obecnie mamy dostępnych już mnóstwo rodzajów kaw, jednak bez wątpienia największymi ekspertami w tej dziedzinie są włosi. Jedna z ich kaw – Mocha, podbija serca ludzi na całym świecie.

REKLAMA

Idealna włoska kawa w domowym zaciszu

Nie da się jednak ukryć, że w obecnych czasach, kiedy ceny wszystkiego nieustannie rosną, ceny kaw w prestiżowych kawiarniach także potrafią mocno uderzyć w nasz portfel. Jak podaje portal Garneczki, bez przeszkód możemy przygotować idealna Mochę w naszym domowym zaciszu. To banalnie proste!

Do przygotowania kawy będziemy potrzebować zaledwie: mleka, czekolady, bitej śmietany i dobrej jakości czarnej kawy. Przyda nam się też wysoka szklanka.

Przepis jest banalnie prosty!

Na samym początku czekoladę rozpuszczamy w ciepłym mleku. Kiedy uzyskamy już jednolitą konsystencję, całość przelewamy do wysokiej szklanki. W międzyczasie parzymy espresso, które teraz powoli i cienkim strumieniem wlewamy do bazy z mleka i czekolady. Całość dekorujemy bitą śmietaną i posypujemy startą czekoladą. Gotowe!

REKLAMA