Włóż kratki piekarnika do worka na śmieci. Genialna sztuczka

Włóż kratki piekarnika
YouTube screen | Uradi Sama- Ideje za kreativce

Włóż kratki piekarnika do worka na śmieci, a już zawsze będziesz czyścić w ten sposób każdy ruszt. To genialna sztuczka, o której warto pamiętać. 

REKLAMA

Kratki piekarnika to nieodłączna część piekarnika, dlatego jego czyszczenie jest też ważne. Osadza się na nich wiele trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Często zwykły płyn do naczyń nie radzi sobie z tym dobrze, ale na szczęście jest na to świetny sposób z wykorzystaniem worka na śmieci.

Włóż kratki piekarnika do worka na śmieci. Poznaj rewelacyjny patent

Jak wyczyścić kratki bez długiego szorowania? Przygotuj mieszankę z trzech składników: 2 szklanki wody, 1 tabletka do zmywarki i 3 łyżki sody oczyszczonej. Wystarczy zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą tabletkę i mieszać do jej rozpuszczenia, następnie dodaj sodę oczyszczoną i znów wymieszaj.

Włóż kratki piekarnika do worka na śmieci, a potem wlej mieszankę. Zawiąż worek dokładnie i szczelnie, a potem odstaw na godzinę lub więcej. Po tym czasie wyjmij kratki, a potem umyj je twardszą szczoteczką do paznokci. Tłuste zabrudzenia znikną błyskawicznie, a kratki będą dosłownie błyszczeć.

REKLAMA

Sprawdź też jak usunąć brzydkie zapachy z kosza, o tym rewelacyjnym triku pisaliśmy tutaj.

Podziel się: