cytryna
fot. Pixabay

Wyrzucanie skórki po wyciśniętej cytrynie do kosza, to spory błąd. Okazje się, że można ją wykorzystać w bardzo ciekawy sposób. Sprawdź, na czym polega patent.

Nietypowe zastosowanie skórki po cytrynie

Skórkę po cytrynie warto włożyć do zmywarki, a następnie włączyć odpowiedni tryb. Dlaczego?

Ten prosty zabieg sprawi, że pozbędziemy się niemiłych zapachów, które dość często ulatniają się ze zmywarek. W dodatku skórka z cytryny pomoże w usunięciu osadów ze sztućców oraz szklanek. Zanim umieścimy ją w zmywarce, najpierw usuńmy z niej ewentualne pestki, ponieważ mogą one negatywnie wpłynąć na pracę urządzenia.

Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza?

Skórka po cytrynie włożona do zmywarki to ekologiczny, tani i naturalny sposób na zniwelowanie nieprzyjemnej woni, która zazwyczaj wydostaje się z urządzenia. Cytryna ma też inne zastosowanie – możemy ją wykorzystać do zrobienia domowego odświeżacza powietrza. Wystarczy przygotować gałązkę świeżego rozmarynu, zapach waniliowy do ciasta i 2 szklanki wody z dodatkiem soku wyciśniętego z połowy cytryny. Wszystkie składniki należy gotować, doprowadzić do wrzenia, a potem przelać do ozdobnej miseczki wypełnionej patyczkami z drewna (dzięki nim aromat rozniesie się po całym pomieszczeniu).


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę