REKLAMA

rośliny doniczkowe
fot. screen Youtube / Sheffield Made Plants

Rośliny dekoracyjne, które preferują wilgotne podłoże, prawie każdego dnia trzeba mieć na oku. Jednak największy kłopot pojawia się, gdy zamierzamy wyjechać gdzieś na kilka dni. Podobnie jest latem, gdy rośliny w ogródku i sporych donicach wystawione są na działanie ostrego słońca. Na szczęście istnieje produkt, który zatrzyma płyn i dodatkowo spulchni ziemię. Ponadto zmobilizuje rośliny doniczkowe do szybszego rozwoju. Garść wrzucona do doniczki powinna załatwić sprawę, a rezultaty pojawią się błyskawicznie.

REKLAMA

Kwiaty domowe wymagają naszej uwagi

Niektóre rośliny lubią, gdy się je często zrasza i podlewa, ale inne już niekoniecznie. Na przykład przelanie nie służy monsterze, wężownicy i zamiokulkasowi. Do egzemplarzy, które lubią lekko mokrą glebę, warto użyć składnika, który kosztuje od 5 do kilkudziesięciu złotych, zależnie od wielkości paczki. Mamy na myśli hydrożel. Zobacz, dlaczego warto się nim zainteresować.

Cenne właściwości hydrożelu

Substancja ta ma zdolność do zatrzymywania wody i minerałów w glebie. Dodatkowo lepiej ją spulchnia i napowietrza. Dzięki temu kwiaty doniczkowe są zdrowsze i rozwijają się znacznie szybciej.

REKLAMA

Jakie kwiaty wspomoże hydrożel?

Środek znakomicie sprawdzi się do wszelkich roślin, które preferują stale wilgotną ziemię (np. pieniążek, skrzydłokwiat, zielistka, paproć). Te odmiany lubią wilgoć, która zazwyczaj panuje w naszych domach. Wystarczy do doniczek wcisnąć po garści hyrdożelu i połączyć go z glebą. Preparat można zastosować w trakcie układania rozsady i ukorzeniania osobnych łodyg. Dzięki temu sadzonki będą miały nieograniczony dostęp do wody, a po ulokowaniu w podłożu zyskają dostęp do substancji pokarmowych. A do jakiej gleby nadaje się hydrożel? Lekkiej i luźnej. Jeśli składnik dodasz do ciężkiej, błotnistej ziemi to doprowadzisz do gnicia kwiatów.

REKLAMA