Włóż to do zamrażarki. Ekstra sposób na oszczędzanie prądu!

zamrażarka
fot. screen Youtube / Ashley Whitlatch

Nie ulega wątpliwości, że jednym z największych pochłaniaczy energii w kuchni jest lodówka. Tej zimy większość z nas będzie skrzętnie szukać praktycznych i wypróbowanych sposobów na to, jak zaoszczędzić. Pora schować dumę do kieszeni, ponieważ skłaniają nas do tego nieustanne rosnące ceny energii. Jeśli nie chcecie przepłacać, możecie w prosty sposób obniżyć jej zużycie. Różnica w użytkowaniu będzie prawie że niewidoczna, natomiast rachunki nie będą za wysokie! Jak można efektywnie oszczędzać na zamrażarce? Niewykluczone, że ten trik wprawi was w osłupienie, ale znacznie bardziej będziecie zaskoczeni jego efektami!

REKLAMA

Patent na zaoszczędzenie prądu

Mechanizm działania zamrażarki jest prosty. Im więcej, tym bardziej oszczędnie. Tak więc, jeśli nasz sprzęt jest zapełniony – wówczas pracuje wydajniej. Ale nie warto zamrażać żywności, jeśli nie ma takiego przymusu. Jeżeli macie już zapasy, a w szufladkach są jeszcze puste zakamarki, zastosujcie ten patent! Mało osób zdaje sobie sprawę, a szkoda, ponieważ ten sposób wpływa na to, że urządzenie absorbuje znacznie mniej energii.

Jak oszczędzać na zamrażarce?

Produkty spożywcze najlepiej umieścić na zewnętrznych stronach szuflady, natomiast na środek położyć papier. Jest to także eko sposób, ponieważ można wtedy wykorzystać gazetę, którą po przeczytaniu zwyczajnie byśmy wyrzucili. W gruncie rzeczy oszczędzanie prądu jest łatwe!

REKLAMA

W jaki sposób to działa?

Zamrażalnik będzie pracować na znacznie wyższych obrotach po otworzeniu drzwiczek. W ten sposób dotrze do niego ciepłe powietrze, które urządzenie musi natychmiast schłodzić, a będzie go tym mniej, im mniej miejsca będzie w przegródkach (bez względu na to, czy zapełnimy je żywnością, czy makulaturą). Inną metodą jest włożenie do szuflady woreczków z wodą, która stanie się lodem. Będzie nas to mało kosztowało, a przy okazji zaoszczędzimy mnóstwo energii!