Włóż węgiel do lodówki i zobacz, co się stanie. Efekt szokuje

jak usunąć brzydki zapach z lodówki
fot. screen Youtube / Empfehlungsfuchs

Taka sytuacja przydarzyła się chyba każdemu. Otwierasz lodówkę i czujesz dojmujący zapach? A dodatkowy problem mogą stanowić pokarmy, które wchłaniają inne, wyraziste zapachy (np. ryb). Aby sobie z tym poradzić, wcale nie musisz szukać w sklepie profesjonalnego pochłaniacza zapachów. Możesz, ale nie jest to obowiązkowe. Prawdopodobnie już go masz w domowej apteczce. To sprawdzony absorbent.

REKLAMA

Domowy patent na brzydki zapach w lodówce

Swąd unoszący się w urządzeniu chłodniczym to dość powszechny problem. W sklepach można kupić specjalne pochłaniacze zapaszków, ale ich skuteczność jest czasami wątpliwa. Poza tym sporo kosztują. Chcąc zaoszczędzić i dobrze uporać się z dylematem, skorzystaj z domowego sposobu na usuwanie nieprzyjemnej woni z lodówki. Węgiel aktywny zniweluje ją błyskawicznie.

Węgiel aktywny to najlepszy pochłaniacz zapachów do lodówki

Potrzebujesz pięciu tabletek węgla. Wsyp do kieliszka sam czysty proszek i wstaw naczynko do swojej chłodziarki (na dowolną półkę). Od tej pory wszystkie dziwne zapachy będą skutecznie pochłaniane przez proszek, a twoje ulubione potrawy nie przejdą wonią innych rzeczy w lodówce.

Inne sposoby na usuwanie przykrego zapachu

Węgiel aktywny to nie jedyny absorbent do lodówki. Równie dobrze z kłopotliwym zapachem upora się kawa. Wrzuć ziarna kawy do naczynka (niedużo) i połóż je w chłodziarce. Jeszcze jeden patent polega na umieszczeniu w urządzeniu cytryny i goździków. Na początku kroisz owoc w grubsze plastry, a potem szpikujesz je goździkami. Wkładasz do chłodziarki, najlepiej na jakiejś podstawce i gotowe.

REKLAMA

Czytaj też: Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust? Te domowe sposoby warto znać

Podziel się: