Wódka o smaku piwa – stworzona przez Polaków!

REKLAMA

Polacy stworzyli wódkę o smaku piwa. Trunek przygotował Browar Brodacz i destylarnia Wolf&Oak. Nakład wyprzedał się w kilka godzin!

Specjalny trunek – wódka o smaku piwa, to 40% alkohol o smaku kalifornijskiej IPY. Alkohol nazywa się Beerbrand. Niestety ale alkohol został wyprodukowany w limitowanej ilości 384 butelek. Pierwsze 200 egzemplarzy sprzedano już w ciągu niecałych czterech godzin. Twórcy z Browar Brodacz i destylarnia Wolf&Oak nie wykluczają dalszej współpracy.

REKLAMA

Jak zrobiono wódkę o smaku piwa? Do stworzenia Beerbrand wykorzystano 2500 litrów piwa w stylu american IPA, które po przedestylowaniu zamieniło się w 40-procentowy trunek. Piwo wykorzystane do produkcji charakteryzuje się cytrusowo-żywicznym aromatem amerykańskich chmieli.

Jak informuje redakcja AntyRadio premierę rzemieślniczego destylatu ogłoszono 2 września na facebookowym profilu Wolf&Oak. Zaskoczenie było nie małe. Wystarczyły niespełna cztery godziny, by ze sklepu internetowego destylarni zniknęła pierwsza partia alkoholu.

Butelka 0,7 l kosztowała 120 zł, a mimo tego chętnych nie brakowało. Pozostała część wyprodukowanego trunku będzie reglamentowana i dostępna jedynie w wybranych sklepach stacjonarnych, a także na festiwalach i podczas branżowych wydarzeń.

REKLAMA