Wójt gminy Lidzbark Warmiński
Fot. gminalidzbark.com

Podczas balu charytatywnego wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został pobity do nieprzytomności. Samorządowiec trafił do szpitala i obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Rzeczniczka policji w Lidzbarku Warmińskim sierż. szt. Beata Szydłowska opowiedziała o incydencie w rozmowie z tvp.info. Przyznała, że do zdarzenia z udziałem dwóch uczestników doszło w nocy z piątku na sobotę podczas balu charytatywnego w jednym z lidzbarskich hoteli.

– Jednym z nich był wójt gminy Lidzbark Warmiński; w trakcie tej kłótni z 58-latkiem (mieszkańcem miasta) miał zostać kilkukrotnie przez niego uderzony – oznajmiła Beata Szydłowska, której słowa przytacza portal tvp.info.

Wójt został zabrany do szpitala, ale na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń, dzięki czemu po badaniach został wypisany do szpitala. Zaraz po pobiciu samorządowiec stracił jednak przytomność.

O zdarzeniu zawiadomieni zostali policjanci. Ustalili oni dane uczestników zdarzenia, a poza także świadków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto nagranie z monitoringu. – Wszystkie okoliczności zdarzenia są ustalane przez policjantów. Po przesłuchaniu uczestników i świadków zdarzenia zostaną podjęte dalsze decyzje – podsumowała policjantka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę