Obchody Dnia Zwycięstwa w Rosji
Twitter | Kevin Rothrock

W poniedziałek odbyły się huczne obchody Dnia Zwycięstwa w Rosji. Z tej okazji kremlowska propaganda przygotowała wydarzenie, w trakcie którego nie zdołała uniknąć wpadki. W trakcie pokazywania zdjęć par rozdzielonych w trakcie II wojny światowej pokazano dwoje amerykańskich przestępców.

9 maja odbyła się uroczystość z okazji 77. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. W jednym z pokazywanych w telewizji segmentów wyświetlono pary rozdzielone przez wojnę. Telewidzowie w pewnym momencie mogli się lekko zdziwić.

Rosyjska propaganda zaliczyła sporą wpadką, co zauważył dziennikarz niezależnego portalu Meduza Kevin Rothrock. Zestawił on zdjęcie wyświetlone w państwowej telewizji ze zrzutem ekranu z Wikipedii.

Okazuje się, że jako parę rozdzieloną przez wielką wojnę ojczyźnianą – jak nazywana jest w Rosji decydująca faza II wojny światowej – pokazano dwoje amerykańskich przestępców. Wykorzystano zdjęcie legendarnych Bonnie i Clyde’a z lat 30. XX wieku.

– To pierwsze zdjęcie pod tym hasłem na Wikipedii. Nigdy nie znałem Bonnie i Clyde’a od tej strony. Rabowali banki i na dodatek rozdzieliła ich II wojna światowa. Niesamowita historia – podkreślił dziennikarz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę