Lotnisko
Fot. Pixabay.com

Funkcjonariusze z lotniska w Poznaniu zatrzymali Polaka, który wracał z Irlandii i był poszukiwany przez włoski wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania. Trafił do więzienia za przestępstwa seksualne.

W ostatnią niedzielę w godzinach nocnych na lotnisku w Poznaniu trwała odprawa paszportowa samolotu rejsowego z Cork w Irlandii. W jej trakcie poznańscy strażnicy graniczni zatrzymali 34-letniego obywatela Polski.

– W trakcie sprawdzania w systemach informacyjnych Straży Granicznej ustalono, że nasz rodak jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania celem aresztowania i wydania lub aresztowania i ekstradycji – relacjonuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Mężczyzna był poszukiwany przez włoski wymiar sprawiedliwości w związku z przestępstwami seksualnymi. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań w jednostce zlecającej, naszego rodaka zatrzymano i przekazano poznańskim policjantom.

Póki co Straż Graniczna nie przekazała szczegółowych informacji na temat tego, jakich dokładnie przestępstw dopuścił się zatrzymany 34-latek. Pewne jest to, że trafi za kratki.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!