Fot. Facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat potencjalnego powrotu nauki zdalnej. Powiedział, że „chce tego uniknąć”, jednak aby tak się nie stało „należy się szczepić”.

Przemysław Czarnek wziął w czwartek udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej, który jednocześnie był połączony z uroczystością poświęconą oddaniu do użytku hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Czarnek w trakcie wystąpienia odniósł się do kwestii zdalnej nauki. – Ja naprawdę chcę, żeby nie stało się to, co stało się przy drugiej i trzeciej fali, czyli przejście na naukę zdalną – powiedział.

– To była przykra konieczność, ale wyrządziła wiele szkód, z którymi się teraz borykamy — to są szkody w wiedzy naszych uczniów, która jest na niższym poziomie niż byłaby normalnie, gdyby nauka była stacjonarna – dodał.

Minister edukacji i nauki zaapelował przy tym, co należy zrobić, aby uniknąć zdalnej nauki. – Nie wracajmy do nauki zdalnej. Ale, żeby do niej nie wracać – szczepmy się. I przestrzegajmy zasad sanitarnych – zakończył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę