26-latka zgwałcona w uberze we Wrocławiu
fot. Pixabay

We wrocławskich krzykach doszło do kolejnego przypadku gwałtu w taksówce na aplikację. 28-letni kierowca Ubera napadł seksualnie na 26-letnią pasażerkę. To jednak nie koniec. Tuż po gwałcie zwyrodnialec okradł swoją bezbronną ofiarę. Na szczęście kobieta szybko zgłosiła sprawę na policję, dzięki czemu sprawcę udało się zatrzymać jeszcze tej samej doby. Policja nie podaje tożsamości gwałciciela.

Jak informuje portal „TuWroclaw.com” – 28-letni kierowca Ubera stanie przed sądem za gwałt na 26-letniej pasażerce. Do zdarzenia doszło 29 czerwca na wrocławskich Krzykach.

„Kierowca pojazdu świadczącego usługi przewozowe doprowadził do obcowania płciowego wykorzystując stan psychofizyczny podróżującej nim 26-letniej pasażerki” — przekazała st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Po dokonaniu gwałtu 28-latek dobrał się jeszcze do torebki swojej ofiary, bezczelnie okradając bezbronną 26-latkę.

26-latka zgwałcona przez kierowcę Ubera. Policja apeluje, aby „podróżować w grupie”

Policji udało się zatrzymać sprawcę w ciągu niecałej doby od zdarzenia. „Dzięki temu, że pokrzywdzona szybko zgłosiła całe zdarzenie funkcjonariuszom, policjanci mogli zebrać istotne dowody i materiały, które świadczyły o możliwości popełnienia tego czynu” — dodaje rzeczniczka policji.

Zatrzymany 28-latek trafił do aresztu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Gwałty w taksówkach na aplikację to nic nowego. Wcześniej również dochodziło do tego typu zdarzeń, z których najwięcej miało miejsce w Warszawie. Policjanci apelują, aby podczas podróży tego typu środkami transportu zachować szczególną ostrożność. Radzą, aby – w miarę możliwości – podróżować w grupie.

„Bądźmy też w stałym kontakcie z osobą bliską w trakcie samego przejazdu oraz po jego zakończeniu. Możemy też udostępnić zaufanej osobie trasę przejazdu. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzenia co do złych intencji osoby wykonującej usługę transportu prosimy o natychmiastowy kontakt z numerem alarmowym 112″ – przekazała w komunikacie Komenda Miejska we Wrocławiu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę