Sprawca
Fot. Policja Wrocław

Policjanci z Wrocławia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli sprawcami brutalnego pobicia na bulwarze Dunikowskiego. Jak się okazało, zwyrodnialcy atakujący przypadkowych przechodniów kastetem to niepełnoletni.

Zatrzymanymi są mający po 17 lat Jakub Z. i Adrian G., który 14 października w godzinach wieczornych atakowali przypadkowych przechodniów na bulwarze Dunikowskiego we Wrocławiu. Swoje ofiary brutalnie kopali i bili po głowie.

Wrocławska policja udostępniła ich wizerunek z monitoringu, dzięki któremu udało się zatrzymać sprawców. – Funkcjonariusze pionu operacyjnego bazując na swoich typowaniach mogli potwierdzić te podejrzenia w oparciu o zeznania świadków, a także informacji, które docierały do policjantów dzięki publikacji wizerunku w mediach – powiedziała asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji, cytowana przez Super Express.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia jednego z rodziców, którego syn został napadnięty. 18-latek wracał z koleżanką przez bulwar, gdzie został zaatakowany. Sprawcy skakali mu po głowie i brzuchu, a także bili po twarzy kastetem, w efekcie czego czeka go rekonstrukcja twarzy.

W piątek, 21 października, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieście przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec sprawców pobicia środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę