REKLAMA

zmywarka
fot. Unsplash

Dawniej zmywarka w kuchni była prawdziwym luksusem, a dziś ma ją prawie każdy w swoim domu. To urządzenie AGD ułatwia pracę w kuchni, szczególnie wtedy, gdy mieliśmy gości, a w zlewie znajduje się sterta brudnych naczyń. Wtedy zmywarka jest dla nas wybawieniem. Niestety sprzęt ten wcale nie jest bez wad. Może uszkadzać szklane naczynia, które są w niej myte. Jak temu zaradzić? Wystarczy, przed uruchomieniem zmywarki, umieścić w niej kapsułkę, środek nabłyszczający i jeszcze coś. To właśnie te trzy rzeczy zmiękczają wodę, a szpecący nalot nie pojawia się na szkle. Dodatkowo powierzchnia zostaje zabezpieczona przed zniszczeniem.

REKLAMA

W sklepach mamy do wyboru różne rodzaje tabletek i kapsułek do zmywarek. Te drugie są bardziej dogodne, ponieważ mieszczą w sobie nabłyszczacz. O ile używasz tabletek, to nie zapomnij dodać detergentu. Poza kapsułkami i środkiem nabłyszczającym ważny jest również 1 produkt. Sprawia, że woda staje się miękka i chroni szkło przez gromadzeniem się na nim złogów. Szklanki oraz kieliszki są perfekcyjnie czyste i nie ulegają korozjom w trakcie mycia.

Włóż do zmywarki, a rozwiążesz dylemat

Ulokuj w zmywarce brudne naczynia. Potem utnij 2 spore kawałki folii aluminiowej i uformuj z nich 2 kulki, a następnie wrzuć je do sprzętu. W komorze nie zapomnij umieścić też kapsułki i specyfiku do nabłyszczania. Teraz ustaw konkretny program i czekaj.

REKLAMA

Zauważysz, że talerze, szklanki czy sztućce będą nieskazitelnie czyste i co istotne – nie będzie na nich szpecącego osadu, który z reguły zbiera się na kieliszkach czy szklankach. Jak to właściwie działa? Substancje obecne w aluminium zmiękczają i odkamieniają wodę.

Dbaj o swoją zmywarkę

Przynajmniej raz w miesiącu czyść wnętrze urządzenia, np. przy pomocy wody z octem. Ocet ma właściwości przeciwbakteryjne i eliminuje pleśń oraz złogi, które mogą gromadzić się w aparaturze.

REKLAMA

Ponadto raz na kilka dni wyciągnij filtr, usuń resztki pożywienia, a element umyj np. niepotrzebną szczoteczką do zębów i odkaź roztworem z wody i octu.

REKLAMA