liście laurowe i pralka
fot. Pixabay

Liście laurowe mają szerokie zastosowanie w kuchni. Okazuje się jednak, że doskonale spiszą się również podczas prania. Poznajcie prosty patent i sprawdźcie, jak popularna przyprawa działa na plamy.

Często do pralki wkładamy bluzki czy swetry w rozmaitych kolorach, a część z nich może farbować. Co w takiej sytuacji robić? Niektórzy uważają, że jedynym wyjściem z sytuacji jest wymiana zabarwionej odzieży na nową. Tymczasem wcale to nie jest to konieczne. Istnieje sposób, który uratuje wasze ubrania! Będą wam potrzebne jedynie… liście laurowe!

Patent na zafarbowane ubrania

Liście laurowe (kilka sztuk) włóżcie do woreczka przeznaczonego do prania bielizny, potem umieśćcie go w pralce wraz z zafarbowaną odzieżą. Następnie włączcie wybrany program i uruchomcie pralkę. Zobaczycie, że problem momentalnie zniknie.

Patent na mocno zafarbowane ubrania

Jeśli ubrania są mocno odbarwione, wtedy ratunkiem może być wywar z liści laurowych. Jak go przyrządzić?

1. Do sporego garnka wlejcie wodę, wrzućcie garść liści laurowych i wszystko zagotujcie. Jak tylko woda zacznie wrzeć, wyłączcie gaz i poczekajcie, aż zawartość w garnku delikatnie wystygnie.

2. Włóżcie do garnka pofarbowane rzeczy na około 3-4 godziny.

3. Starannie wyciśnijcie wszystkie ubrania i pierzcie je z dodatkiem proszku w pralce.

4. Wyjmijcie czystą odzież z pralki.

Jak usunąć sierść zwierząt z ubrań?

Sierść na ubraniach to nieznośny problem, z którym zmagają się głównie właściciele zwierząt futerkowych. Jeśli chcecie usunąć kłaczki z odzieży, to do najbliższego prania dodajcie trochę octu. Zmiana programu pralki nie będzie konieczna. Ocet zadziała niczym błyskawica i sami zaobserwujecie, jak ogromny efekt przyniesie dodanie go do prania. Już zawsze będziecie usuwać zwierzęcą sierść w ten sposób!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę