Wrzuć do termosu ten środek, a umyje się sam!

termos
fot. Pixabay

Dziś podpowiemy wam jak szybko i wygodnie wyczyścić termos domową metodą. Wrzućcie do wnętrza kilka tabletek, które wykonają całą robotę za was. Ten patent sprawdzi się także w przypadku czajników, kubków termicznych i zwykłych. Poza tym pomoże pozbyć się osadu z herbaty!

REKLAMA

Jak łatwo wyczyścić termos?

Termosu wcale nie musicie szorować, wyparzać ani czyścić za pomocą silnej chemii. Zalejcie po prostu naczynie ciepłą wodą, a do środka włóżcie 2-3 tabletki do czyszczenia protez. Po chwili zauważycie, że musują i ściągają z termosu wszelki brud! Gdy proces ustanie, opróżnijcie pojemnik i przemyjcie wnętrze czystą wodą (gdy zabrudzenia są cięższe – wodą z płynem do naczyń).

Zdziwieni? W tabletkach znajdują się bardzo skuteczne substancje, które rozpuszczają osady i brud. W efekcie wasz termos będzie nie tylko czysty, ale także zdezynfekowany. Minimum wysiłku, a efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania. Musicie wypróbować ten trik!

REKLAMA

Domowy sposób na wyczyszczenie termosu

Istnieje jeszcze 1 metoda, dzięki której wyczyścicie termos. Jest szczególnie polecana przez mamy, które każdego dnia dają swym pociechom do szkoły termos z ciepłą herbatą. Można go umyć przy pomocy kwasku cytrynowego! Całą paczkę wsypcie do środka, potem zalejcie wrzącą wodą i odłóżcie na kilka godzin, po tym czasie wypłuczcie starannie.

Jak wygodnie wyczyścić termos? O tym pamiętajcie!

Zanim użyjecie termosu po raz pierwszy, powinniście go dobrze wyparzyć. To proste wystarczy zalać go wrzątkiem i odstawiać na parę minut. Dzięki temu będziecie mogli bezpiecznie z niego korzystać. Gdy będziecie go czyścić, pamiętajcie o umyciu wszystkich fragmentów, w tym zakrętki i dzióbka. Termos nie nadaje się do mycia w zmywarce. Aby nie rozwinęła się na nim pleśń, przechowujcie naczynie zawsze odkręcone.

Udostępnij: