Wrzuć do wazonu 1 tabletkę. Bez postoi 3x dłużej

kwiaty bzu w wazonie
fot. screen Youtube / Home in the Finger Lakes

Często podczas wiosennego spaceru możemy natknąć się na bez. Rośnie między innymi przy drogach czy na polanach. Jego kwiatostany fantastycznie pachną, więc zazwyczaj kilka gałązek przynosimy ze sobą do mieszkania i umieszczamy w wazonie. Bukiet pięknie się prezentuje, a w domu czuć prawdziwą wiosnę. Niestety kwiaty bzu mają to do siebie, że szybko marnieją. Jak przedłużyć ich żywotność? Wystarczy wrzucić do flakonika produkt z apteki, a postoi 3x dłużej!

REKLAMA

Zatrzymaj kwiaty bzu w wazonie. Dzięki 1 sztuczce nie zwiędną tak szybko

Na trwałość zerwanych gałązek bzu wpływa pielęgnacja, jaką zapewnisz im później. Prawidłowo podcinaj końcówki łodyżek, a nie osłabną we flakoniku. Ostrożnie przytnij je za pomocą ostrego i zdezynfekowanego noża – pod kątem i staraj się ich nie poszargać. Roślina szybciej więdnie, gdy stoi w zanieczyszczonym wazonie. Poza tym liczy się też jego kształt. W bardzo niskim pojemniku kwiaty będą źle wyglądać i wpłynie to negatywnie na ich stan.

Najlepiej usytuuj bukiet w zimnym i częściowo ciemnym miejscu, z dala od źródła ciepła (np. piekarnika, kaloryfera). Pamiętaj też, że ostre promienie słoneczne przyczyniają się do szybszego więdnięcia. Jeśli niepokoi cię kondycja bukietu, zacznij działać, a efekty mocno cię zadowolą.

Aby przedłużyć życie ozdobnym gałązkom bzu, zajrzyj do domowej apteczki i chwyć za aspirynę. Lek jest prawdziwym sprzymierzeńcem roślin ciętych. Wszystko dzięki obecnym w nim kwasie acetylosalicylowym. Działa on kilka razy lepiej od drogich specyfików z kwiaciarni, których skuteczność pozostawia często wiele do życzenia. Wystarczy tabletkę aspiryny wrzucić wazonu wypełnionym 2 l wody. Ukwiecone gałązki odzyskają dawny czar.

REKLAMA

Czytaj też: Rozkrusz i nakarm zamiokulkasa. Podwoi swoje rozmiary momentalnie

Podziel się: