Wrzucam filtr okapu na patelnię
fot. screen Youtube / Traveling Trex

Wrzucam filtr okapu na patelnię i zalewam tym płynem. Po kilku chwilach jest jak wprost ze sklepu. Ten trik powinien znać każdy, kto ma okap kuchenny. 

Kuchnia w mieszkaniu ma swoje prawa ze względu na jej codzienne użytkowanie. To właśnie tam jest najwięcej sprzątania i czyszczenia po gotowaniu różnych potraw. Ale mało kto pamięta o filtrach w okapach kuchennych, na których osiada gruba warstwa tłuszczu i oparów. Wyczyszczenie go i doprowadzenie do stanu idealnego wydaje się być niemożliwe, ale okazuje się, że jest na to genialne rozwiązanie. Sprawdź co trzeba zrobić.

Wrzucam filtr okapu na patelnię i zalewam tym płynem. Kilka minut i jest jak nowy

Filtr z okapu należy wyjąć, a następnie wrzucić na dużą patelnię i zalać wrzątkiem wymieszanym z dwoma tabletkami do zmywarki. Dodatkowo możesz wrzucić sodę oczyszczoną, by przyspieszyć działanie. Pozostaw filtr do momentu, aż płyn całkowicie wystygnie, a potem możesz umyć go gąbką i polać obficie wodą. Możesz użyć też szczoteczki, aby sięgnąć każdego miejsca. I gotowe, filtr po wyschnięciu będzie działać i wyglądać jak nowy!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!