Wściekły atak migrantów na granicy. Podłożyli ogień [FILM]

fot. shareinfo.pl

Desperacko chcą przedostać się przez naszą wschodnią granicę – nawet nie do Polski, ale do Niemiec i dalej na Zachód Europy. Wybudowany na granicy mur, polscy żołnierze i pogranicznicy skutecznie utrudniają migrantom nielegalny wjazd na teren Polski i Unii Europejskiej. To nierzadko rodzi agresję, a wręcz… nienawiść. Straż Graniczna opublikowała w sieci nagranie, na którym widać, jak migranci – nawet nie próbując przedostać się na terytorium Polski – podpalają biało czerwony słup graniczny.

REKLAMA

Polska Straż Graniczna opublikowała w sieci wideo przedstawiające kompletnie irracjonalne zachowanie nielegalnych imigrantów, którzy oczekują po białoruskiej stronie granicy na okazję do wkroczenia na terytorium Polski i Unii Europejskiej. Widzieliśmy już przepychanie drutu kolczastego gałęziami, przecinanie stalowej zapory, a nawet rzucanie kamieniami w żołnierzy i pograniczników, ale tego jeszcze nie było. Tym razem migranci postanowili zniszczyć polski słup graniczny, będący niejako symbolem tego, co odgradza ich osiągnięcia celu.

Nielegalni imigranci podpalili polski słup graniczny. „Osoby te były też bardzo agresywne”

„Dziś rano na odcinku służbowej odpowiedzialności PSG w Białowieży kilku migrantów znajdujących się po białoruskiej stronie podjęło próbę zniszczenia polskiego znaku granicznego. Próbowali uszkodzić go kijami, gdy to się nie udało, podpalili go” – podała Straż Graniczna na X (dawniej Twitter).

To jednak nie wszystko. Pogranicznicy podkreślają, że dla migrantów nie była to jedynie – dość egzotyczna z naszej perspektywy – rozrywka. Przejawiali zachowania bardzo agresywne, atakując polskich funkcjonariuszy, którzy gasili płonący słup.

REKLAMA

„Osoby te były też bardzo agresywne. Kamieniami i konarami drzew rzucały w polskie służby, które płonący znak gasiły” – podkreśla Straż Graniczna w komunikacie.

Podziel się: