REKLAMA

Chłopiec
Fot. Twitter

W ostatnich dniach internautami wstrząsnęło nagranie z Chorzowa, na którym widać grupę nastolatków z 14-letnią dziewczyną na czele, która znęca się nad młodszym chłopcem. Sprawa zyskała duży rozgłos również wśród służb.

REKLAMA

Wstrząsające nagranie pojawiło się w sieci przed kilkoma dniami. Na filmie widać, jak nastoletnia dziewczyna wraz ze swoimi znajomymi znęca się psychicznie i fizycznie nad znacznie młodszym i bezbronnym chłopcem.

Dziecko było poniżane, bite, podduszane i wyzywane. Oprawcy chcieli, aby klęczał i błagał o litość. Na nic się nie zdawały nawet jego prośby i płacz, aby go zostawiono w spokoju. Na jeszcze innym nagraniu kazano mu „wyrzec się Ruchu Chorzów”.

REKLAMA

Internauci przekazali, że ofiarą był 9-letni chłopiec, u którego zdiagnozowano zaburzenia w spektrum autyzmu. Poruszeni całym zajściem użytkownicy mediów społecznościowych zgłosili już, że sprawa trafiła na policję.

W rozmowie z O2.pl rzecznik chorzowskiej policji Karol Kolaczek potwierdził, że faktycznie doszło do zgłoszenia. – Wiemy, że pięcioro nastolatków jest sprawcami tego całego zamieszania. Są w wieku od 13 do 14 lat. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mamy dwóch poszkodowanych w wieku 9 i 10 lat – powiedział o2.pl mł. asp. Kolaczek.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA