Pixabay.com

Agresja Rosji w Ukrainie sprawia, że życia pozbawiane są również dzieci. Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa przekazała wstrząsające informacje, zgodnie z którymi śmierć poniosło już 71 dzieci.

Wojna w Ukrainie trwa już od równych dwóch tygodni. Najnowsze informacje na temat śmierci wśród dzieci podała ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa. „Od tamtej pory wskutek działań wojennych zginęło 71 dzieci, a ponad 100 zostało rannych” – przekazała.

Denisowa przekazała ponadto, że w trakcie nalotu w miejscowości Malin w obwodzie żytomierskim doszło do zniszczenia siedmiu prywatnych domów, w wyniku czego zginęło pięć osób, w tym troje dzieci (5-letnia dziewczynka i dwoje dzieci urodzonych w 2021 roku).

W jednej ze wsi w obwodzie charkowskim w wyniku ostrzału zginął z kolei 16-letni chłopiec. Ponadto w nocy ze środy na czwartek we wsi Słobożańskie w obwodzie charkowskim pod gruzami zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

„Za wojskową inwazję Rosji na Ukrainę, okrucieństwa rosyjskich bojówek i łamanie wszystkich konwencji genewskich, Ukraina płaci najwyższą cenę – życiem swoich dzieci, przyszłości naszego narodu. Wzywam państwa NATO, pomóżcie powstrzymać rosyjski terroryzm. Zamknijcie niebo nad Ukrainą!” – napisała ukraińska rzeczniczka praw człowieka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę