REKLAMA

Policja
Twitter | Małopolska Policja

Policjanci z Krakowa opublikowali mrożące krew w żyłach nagranie z jednej z interwencji. Widać na nim, że jak agresywny mężczyzna zdemolował wnętrze baru, po czym rzucił się z nożami na funkcjonariuszy. Konieczne było użycie tasera.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w czerwcu, ale dopiero teraz nagranie zostało opublikowane w sieci. Do krakowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że mężczyzna miał wykazywać agresję wobec domowników. Po przybyciu policjantów nie było go już na miejscu, choć było wiadomo, że był uzbrojony w noże.

Policjanci znaleźli mężczyznę w lokalnym barze, choć agresor nie poszedł tam w celu spożycia trunków. Małopolska policja przekazała, że mieszkaniec Krakowa zdemolował lokal i zniszczył jeden z zaparkowanych przed nim samochodów.

REKLAMA

Jego agresja nasiliła się, gdy zobaczył mundurowych. Napastnik zaczął ich obrażać i grozić użyciem noży. – Sytuacja była bardzo dynamiczna i z uwagi, że zachodziła uzasadniona obawa, że mężczyzna może zranić kogoś lub siebie niebezpiecznym narzędziem – jeden z policjantów użył tasera – poinformowali na Facebooku małopolscy policjanci.

Napastnikiem okazał się 60-letni mieszkaniec Krakowa. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Mężczyzna usłyszał zarzuty obejmujące czynną napaść na umundurowanych funkcjonariuszy policji, znieważenie ich, uszkodzenie mienia na łączną kwotę 20 tys. zł oraz kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia do innych osób.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA