Wstydliwa pomyłka Polskiej Agencji Prasowej. Chodzi o zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego

Kaczyński buduje liste do europarlamentu startować mają Obajtek, Kamiński i Wąsik
Fot. Wikimedia / Domena Publiczna

W sobotę Polska Agencja Prasowa opublikowała wywiad z autorem biografii Bogusława Kaczyńskiego. Użyto do tego jednak błędnego zdjęcia – znalazł się na nim bowiem prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wywołało to żarliwą dyskusję w sieci.

REKLAMA

Polska Agencja Prasowa zaprezentowała wywiad z Bartoszem Żurawieckim, autorem książki pt.: „Primadonna. Biografia Bogusława Kaczyńskiego”. Zamiast zdjęcia tytułowego bohatera, artykuł został opatrzony fotografią Jarosława Kaczyńskiego.

Internauci wytknęli błąd PAP

Publikacja przez dłuższy czas pozostawała w niezmienionej formie na stronie, co natychmiastowo dostrzegli internauci. – PAP naprawili. Do tekstu o biografii Bogusława Kaczyńskiego dali zdjęcie Jarosława specjaliści – skomentował na portalu X dziennikarz Marcin Dobski.

REKLAMA

Dziennikarka Kamila Baranowska nie mogła wyjść z podziwu, że Polska Agencja Prasowa dopuściła do tak wyraźnej pomyłki. – Dlaczego PAP ilustruje wywiad z autorem biografii Bogusława Kaczyńskiego zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego?! – napisała na Twitterze.

Do dyskusji włączył się również senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk, który krótkim wpisem zwrócił uwagę PAP na popełnioną pomyłkę. – Hej, PAP, ogarnijcie się, to jest artykuł o Bogusławie Kaczyńskim… – skomentował polityk.

REKLAMA

Podziel się: