REKLAMA

białe skarpetki
fot. screen Youtube / MR DORO

Jasna odzież brudzi się wyjątkowo szybko. Nie inaczej jest w przypadku białych skarpetek. Brud zagłębia się we włókna, w wyniku czego detergent nie jest w stanie skutecznie zadziałać. Na szczęście istnieje pewien domowy patent, dzięki któremu przywrócisz śnieżnobiały kolor nawet najbardziej zaniedbanym skarpetom. Będą wyglądały jak prosto ze sklepu.

REKLAMA

Sposób na wybielanie skarpetek? Wsyp 4 łyżki tego środka, a zażegnasz problem

Szare skarpetki trzeba odnowić – może to być trudne, zwłaszcza bez odpowiedniego środka czyszczącego. Syntetyczny wybielacz ze sklepu może osłabić włókna, a w rezultacie sprzyjać powstawaniu dziur. Dużo lepszym pomysłem jest zastosowanie ekologicznych preparatów.

Są nie tylko tańsze, ale i nieszkodliwe dla fauny i flory. Przyda ci się soda oczyszczona. Dodaj tylko 4 łyżki tego produktu do bębna, a w komorze umieść dawkę środka piorącego. Pralkę powinieneś ustawić na zwykły cykl. Szybko zauważysz, że twoje skarpety rażą intensywną bielą.

REKLAMA

Diametralnie brudne skarpetki trzeba traktować w specjalny sposób

Byłeś na grzybobraniu i podczas zmiany skarpetek dostrzegłeś, że są brunatne lub zielone od trawy? Musisz w takiej sytuacji odplamić garderobę. Niestety soda niewiele zdziała, gdyż bawełna wymaga radykalnego uwolnienia od przebarwień. Oto sprawdzona metoda na odkażenie i odnowienie skarpetek.

W garnku połącz ze sobą litr wody, trochę proszku do prania i sok z połówki cytryny. Zanurz skarpety w takiej miksturze i gotuj na małym gazie przez kwadrans. Potem wyciągnij tkaninę i wsadź do bębna pralki wraz z innymi jasnymi ciuchami. Do naczynia wlej sporo ciepłej wody, dodaj 1 łyżkę sody oczyszczonej i sok z 1 cytryny, a po chwili umieść tam skarpetki na parę godzin. Później upierz je w pralce, dodając np. proszek do prania.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA