REKLAMA

Urna
Fot. Serwis Samorządowy

W poniedziałek około godziny 20:00 znaliśmy już ostateczne wyniki sondażu late poll i dane pochodzące z 92,73 proc. komisji. Jak na bazie tych liczb wygląda procentowy podział mandatów i jak przedstawiają się cząstkowe wyniki z obwodowych komisji wyborczych?

REKLAMA

Wyniki sondażowe exit poll po niedzielnym głosowaniu poznaliśmy w niedzielę o godzinie 21:00. Zgodnie z wynikami wstępnego badania IPSOS, na największe poparcie mogło liczyć Prawo i Sprawiedliwość – 36,80%. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 31,60%, następnie Trzecia Droga (13%),  Lewica (8,6%) Konfederacja (6,2%).

Następnie IPSOS opublikował wyniki late poll pochodzące z 90% komisji obwodowych. Zgodnie z sondażem, na 36,1% poparcia mogło liczyć Prawo i Sprawiedliwość, natomiast Koalicja Obywatelska zgromadziła 31% głosów. Obie te partie miały w różnych sondażach zbliżone wyniki.

REKLAMA

Z opublikowanych w poniedziałek około godziny 20:00 wyników z Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 36,28% osób. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 29,85%, a następnie Trzecia Droga z poparciem na poziomie 14,45%.

Za plecami czołowej trójki uplasowała się Lewica, na którą swój głos oddało 8,43% obywateli. Jako ostatnia do sejmu dostanie się Konfederacja, na którą głosowało 7,19% osób.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA