putin
fot. Unsplash

Niebawem Władimir Putin może ogłosić, że rozpoczęła się III wojna światowa. Z Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) wyciekły kolejne informacje. Według ujawnionej korespondencji wynika, że prezydent Rosji za chwilę zagrozi krajom NATO, w tym Polsce, jeśli nie zastosują jego żądań odnośnie Ukrainy.

W internecie opublikowano tajną korespondencję FSB, z której można dowiedzieć się o przemówieniu Putina wygłoszonym w nadchodzących dniach. Prezydent Federacji Rosyjskiej chce powiadomić o rozpoczęciu III wojny światowej. Zamierza w ten sposób sprawdzić reakcję Zachodu. Rosyjski zbrodniarz wojenny będzie tłumaczył, że to NATO zaczęło wojnę, a Rosja mimo tego, że jej nie chce, musi się bronić…

III wojna światowa? Wyciekły tajne plany Putina

Interia informuje, że Władimir Putin ma zamiar dać światu 24 godziny na zdjęcie sankcji i wstrzymanie pomocy dla Ukrainy. W korespondencji FSB wspomniano o przygotowanych różnych scenariuszach w zależności od reakcji państw Zachodu. Jeśli NATO zgodzi się na jego propozycję, Rosja zaproponuje traktat międzynarodowy i „wybaczy Zachodowi”. Jeżeli natomiast zignoruje żądania, Putin zagrozi wojną. Dodatkowo podano już konkretne cele ataków rakietowych. Dotyczą one krajów bałtyckich, w tym Polski.

Jak dodaje analityk, zachodnie kraje będą podpuszczane przez Rosję, że zamiast bronić pokoju na świecie, dają się przekonać Polsce i innym krajom bałtyckim do kontynuowania wojny. Propagandowy zabieg ma wówczas dać Rosji przewagę w kształtowaniu narracji o wojnie i przybliżyć wizję ponownego stworzenia mocarstwa na kształt ZSRR. „Sprawa ukraińska” będzie wówczas rozwiązana przez Zachód, który będzie wolał poświęcić ten fragment mapy świata w obawie przed eskalacją konfliktu – informuje Interia.pl.

Wyciek z Federalnej Służby Bezpieczeństwa ponownie opublikowano przez rosyjskiego działacza na rzecz praw człowieka na uchodźstwie Władimira Oseczkina. Powołuje się na swojego zaufanego informatora w FSB.

Kilka dni temu Putin aresztował ludzi z kierownictwa FSB za zebranie błędnych danych odnośnie sytuacji na Ukrainie.

Rosja zakłada, że Zachód będzie wolał poświęcić Ukrainę, aby wstrzymać eskalację konfliktu. Należy jednak zaznaczyć, że jest to jeden z wielu dotychczas opublikowanych przecieków z FSB, w których kreślone są różne rosyjskie wizje, dotyczące przyszłości wojny – czytamy w Wirtualnej Polsce.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę