Wyczyść odpływ w kilka sekund
YouTube screen | come cucinare

Wyczyść odpływ w kilka sekund dzięki tej niezwykłej sztuczce. Dzięki niej zaoszczędzisz dużo czasu, bo jest prosta i skuteczna. Musi ją poznać każdy!

Odpływ w zlewie często wymaga regularnego czyszczenia, bo w najgorszym przypadku może dość do całkowitego zatkania. Wpadające resztki jedzenia zalegają i w efekcie oprócz zatkania tworzy się pleśń. Jest na to rewelacyjny trik, o którym wiedzą tylko hydraulicy, dlatego jeśli masz zatkany odpływ koniecznie wypróbuj tego patentu.

Wyczyść odpływ w kilka sekund – genialny trik, który odetka zlew w kilka minut

Aby odetkać i wyczyścić odpływ zlewu wystarczy wlać do niego niezwykle skuteczną miksturę z kilku składników. Mikstura bazuje na sodzie oczyszczonej – wodorowęglan sodu jest bardzo skuteczny w walce z zanieczyszczeniami tego typu. Oto przepis na rewelacyjny środek do czyszczenia odpływu.

Składniki:

» 2 łyżeczki sody oczyszczonej
» 2 łyżki kwasku cytrynowego
» 1 łyżka płynu do naczyń
» 1 łyżka pasty do zębów z fluorem
» 200 ml gorącej wody

Przygotowanie:

Przygotuj duży, wysoki kubek lub naczynie. Dodaj kolejno: sodę, kwas cytrynowy, płyn do naczyń, pastę do zębów, a następnie odczekaj kilka sekund, aż zacznie zachodzić reakcja chemiczna – mikstura zacznie się pienić. Wtedy dodawaj gorącą wodę i mieszaj chwilę – objętość mikstury będzie się zwiększać, a potem od razu wlej do odpływu. Pozostaw na 30 minut, a po tym czasie wlej wrzącą wodę, by przepłukać dokładnie odpływ.

Zobaczysz jak świetny  i skuteczny efekt daje ten patent. Warto to wypróbować zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych, kiedy nie mamy pod ręką silniejszych środków czyszczących.

Sprawdź też jak wyczyścić zlew w kilka minut, o tym pisaliśmy tutaj.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!