Wydaj 20 zł i ogrzej mieszkanie bez gazu i prądu. Genialny sposób

kaloryfer
fot. Pixabay

Czy można ogrzać dom bez gazu i prądu? Z pewnością każdy Polak kiedyś się nad tym zastanawiał. Z powodu wysokich rachunków czy sporadycznych przerw w dostawie prądu coraz częściej szukamy niekonwencjonalnych źródeł ogrzewania. Jak sobie poradzić, gdy ogrzewanie jest wyłączone? Poznajcie patent na grzejnik, który można wykonać własnoręcznie i to za niewielkie pieniądze. Taki sprzęt nie pobiera prądu i może podnieść temperaturę w mieszkaniu.

REKLAMA

Sposób na ogrzanie mieszkania bez gazu i prądu? Zróbcie grzejnik za nie więcej niż 20 zł

Wielu ekspertów zapowiada, że czeka nas ciężka zima. Jest to spowodowane głównie brakiem surowców takich jak gaz czy węgiel. W jaki sposób uchronić się przed zimnem? Termin „farelka” staje się coraz bardziej popularny, ale wiele takich urządzeń działa na prąd. Gdy będą przerwy w dostawie, sprzęt po prostu nie będzie chodzić. Zabezpieczeni czują się za to posiadacze kominków, ale co mają powiedzieć osoby mieszkające w blokach?

Wtedy na pomoc przychodzi tania metoda za 20 złotych. Poręczny kominek powstanie z donicy ceramicznej, 4 cegieł oraz świecy. Prosta i niedroga konstrukcja bez problemu dogrzeje nieduży pokój.

REKLAMA

Jak zrobić grzejnik ze świeczki i donicy?

Cztery cegły układamy tak, by można było umieścić na nich doniczkę. Dobrze, aby podłoże, na którym kładziemy kominek, nie było łatwopalne. Lepiej zrezygnować ze sztucznych dywanów, paneli czy mebli z płyty. Materiały te mogą się stopić, a nawet zapalić.

Jak krok po kroku zrobić domowy grzejnik?

Ustawiamy cegły na szerokość zaciśniętej pięści, a potem stawiamy na nich sporą ceramiczną doniczkę. Pod nią wkładamy wysoką świecę (możemy także postawić dużo niewielkich świeczek w niezbyt wysokich odstępach). Domowy kominek jest gotowy! Na początku można dotykać doniczkę, ale potem nie warto tego robić, gdyż jej temperatura może znacznie wrosnąć. Taki grzejnik jest w stanie ogrzać nieduży pokój nawet o kilka stopni.

REKLAMA

Jak ogrzać pokój w inny sposób?

Co w przypadku, gdy zabraknie prądu na dłużej? Wtedy pomocą przychodzi agregat prądotwórczy. Chociaż to duży wydatek, to na jego zakup decyduje się coraz więcej ludzi.

Podziel się: