Wyjmij to z portfela. Przyciąga pecha i biedę

portfel
fot. Pixabay

W dzisiejszych czasach wiele osób bez portfela nie rusza się z domu. Mamy w nim schowane nie tylko pieniądze, ale również dowód osobisty, karty do bankomatu czy inne ważne dokumenty. A czego nie należy w nim nosić? Odpowiedź na pewno cię zaskoczy!

REKLAMA

Wiele przesądów związanych jest z zupełnie nową portmonetką. Podobno może ona zafundować nam dostatek albo biedę, szczególnie gdy dostajemy ją od kogoś jako podarunek. Jeśli mamy zamiar obdarzyć bliską osobę prezentem w postaci portfela, nie powinien on być pusty. Nie jest to dobry znak i może spowodować, że osoba, która go dostanie, znajdzie się w złej sytuacji materialnej. Z tego względu do sakiewki należałoby wrzucić nawet symbolicznego grosza. Zapewni to fart i dostatek.

Jeszcze jeden zabobon dotyczy tego, co sami nosimy w portmonetce. Chodzi o fotografie. Niektórzy mają je zawsze przy sobie, ale okazuje się, że to zły pomysł. Możemy przez to nawet popaść w tarapaty finansowe. Aczkolwiek ten przesąd nie dotyczy wszystkich zdjęć.

REKLAMA

Z portfela muszą bezapelacyjnie zniknąć wyłącznie fotografie osób, które popadły w długi lub często proszą nas o pożyczkę. Jeśli to zbagatelizujemy i zdjęcia zostaną, możemy ściągnąć na siebie pecha, a co za tym idzie – problemy z wypłacalnością.

Poza tym wizerunki takich ludzi nie skłonią ku nam dobrej energii – wprost przeciwnie. Na tym nie koniec. Według niektórych guseł należy wyciągnąć z sakiewki przestarzałe paragony, bo powstrzymują one korzystną energię. Wyrzucić trzeba również niepotrzebne karty lojalnościowe. Pecha może przyciągnąć jeszcze jedna rzecz.

REKLAMA

Według przesądów barwa portfela ma duże znaczenie. Brązowej lub czarnej lepiej się wystrzegać, bo przywołuje niekorzystną energię. Zupełnie odwrotnie jest z portmonetkami w kolorze czerwonym i niebieskim – one powinny skupiać dobrobyt.

Podziel się: