Jeśli chcesz wiedzieć, jakie wymiary modelek są preferowane w branży, przeczytaj poniższy tekst. Przekonaj się, że choć istnieją pewne stałe reguły, zrobienie kariery jest możliwe, nawet jeżeli nie masz określonego typu sylwetki.

Pożądane wymiary modelki wybiegowej

Przyjmuje się, że modelka pracująca na polskich i światowych wybiegach powinna wyróżniać się wzrostem w przedziale 174-180 cm. Można wskazać przypadki odstępstwa od tej reguły, ale co do zasady na wybiegach nie pojawiają się niższe ani wyższe kobiety. Choć duży biust jest uznawany za atut urody, niekoniecznie dzieje się tak w przypadku modelingu wybiegowego, gdzie ubrania lepiej prezentują się na modelkach ze stanikiem z miseczką w standardowym rozmiarze A lub B, z obwodem pod piersiami ok. 75 cm.

Zwraca się także uwagę na wymiary talii, której obwód w najwęższym miejscu nie powinien przekraczać ok. 60-65 cm. W przeciwieństwie chociażby do wzrostu jest to parametr, nad którym można pracować, przede wszystkim regularnymi ćwiczeniami oraz przemyślaną dietą. Z kolei idealny obwód bioder według przyjętych standardów wynosi ok. 90 cm. W trakcie castingów zwraca się uwagę na całościowy odbiór sylwetki, jej proporcji czy charakterystycznych cech.

Marząc o podążaniu ścieżkami największych modelek z Polski czy świata, trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia, żeby pracować nad ciałem poprzez ćwiczenia i dietę. Nie należy też spełniać marzeń za wszelką cenę, w tym zdrowia i samopoczucia. Dążenie do sylwetki wpisującej się w „wybiegowy kanon” nie powinno stać się przyczyną zaburzeń żywieniowych, zwłaszcza że Twój wygląd może być przepustką do kariery w innej dziedzinie modelingu.

Inne wymiary – zostań modelką!

Modeling nie ogranicza się do kariery na wybiegach. Współcześnie istnieje duże zapotrzebowanie na profesjonalne fotomodelki, które pracują przede wszystkim przed aparatem, w trakcie sesji na potrzeby rozmaitych kampanii reklamowych czy katalogów odzieżowych. W tej dziedzinie niski lub wysoki wzrost albo sylwetka spoza kanonu może się okazać sporym atutem. Branża, która Cię interesuje, jest obecnie otwarta na dziewczyny i kobiety z każdym odcieniem skóry i włosów, o różnej wadze, z odmiennym biustem czy talią. Dlatego warto spróbować swoich sił i zdobyć angaż do profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Praca modelki – wyeksponuj swoje piękno

Jako Agencja Infernal działamy na rynku od 2011 roku, reprezentując modelki, hostessy czy statystki. Zapraszamy na stronę https://www.agencjainfernal.pl/, gdzie sprawdzisz szczegółowe wytyczne dotyczące castingów i naszych możliwości. Zorientuj się, czy interesuje Cię dostępna forma współpracy.

Przy okazji pracy w charakterze fotomodelki może się okazać, że Twoje wymiary, wzrost albo inne elementy wyglądu idealnie odpowiadają na zapotrzebowanie autorów reklam czy kampanii. Dlatego próbuj swoich sił w modelingu i weź udział w castingu. Pracuj nad tymi elementami wyglądu, które zależą od zdrowej diety czy sportowej postawy. A „idealne” wymiary modelki? Standardy obowiązują na wybiegach, niekoniecznie przed aparatem!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę