Wymieszaj 3 składniki i spryskaj
Pixabay

Wymieszaj 3 składniki i spryskaj skórę, a komary będą uciekać od ciebie na kilometr. To domowa i bezpieczna mieszanka, którą warto mieć pod ręką.

Każdego lata każdy z nas staje w obliczu jednego z irytujących problemów lata – są to komary. Te małe, krwiopijne owady potrafią zepsuć każdą przyjemność spędzaną na świeżym powietrzu. Relaksujący wieczór na tarasie czy piknik w ogrodzie może szybko zamienić się w koszmar pełen swędzących ukąszeń i bąbli. Ale czy istnieje sposób, aby zachować komary z dala od naszego ciała? Okazuje się, że tak! Sprawdź na czym polega ten rewelacyjny patent.

Wymieszaj 3 składniki i spryskaj skórę. Zapomnisz o komarach

Mieszanka składa się z wody destylowanej oraz olejku eukaliptusowego i lawendowego. Olejek eukaliptusowy jest znany ze swoich właściwości odstraszających komary. Zawiera naturalne substancje chemiczne, takie jak cytrynol i eukaliptol, które potrafią skutecznie utrzymać owady z daleka. Olejek lawendowy posiada nie tylko piękny zapach, ale również odstrasza komary. To jest idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie tylko chcą pozbyć się komarów, ale również cieszyć się relaksującym i uspokajającym zapachem lawendy. Jak przygotować domowy spray?

Weź małą butelkę ze spryskiwaczem i wypełnij ją na 3/4 wodą destylowaną, następnie dodaj 10 kropel olejku eukaliptusowego do butelki i 10 kropel olejku lawendowego. Dokładnie wymieszaj, aby składniki dobrze się połączyły i gotowe! Unikaj kontaktu z oczami, a jeśli masz uczulenie na któryś z olejków możesz wypróbować też olejek goździkowy. Spray przechowuj w chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę