Okładka tygodnika "Wprost"
Twitter | Business Ukraine mag

Okładka najnowszego wydania tygodnika „Wprost” odbiła się na całym świecie szerokim echem. Widać na niej wymowną grafikę przedstawiającą interpretację stosunków między Putinem, Scholzem i Macronem.

Władimir Putin od początku wojny w Ukrainie jest znienawidzonym zbrodniarzem wojennym. Przedstawiciele wielu krajów nie mają możliwości kontaktowania się z nim, choć nie wszystkich polityków to dotyczy.

Regularne rozmowy z prezydentem Rosji prowadzi Emmanuel Macron. W sieci pojawiało się sporo zdjęć, na których widać było prezydenta Francji rozmawiającego przez telefon. Próby przekonania Putina do zakończenia wojny podejmował również Olaf Scholz.

Postawa Macrona i Sholza jest silnie krytykowana. Wiele osób uważa, że Władimirowi Putinowi nie powinno poświęcać się uwagi oraz czasu na rozmowę. Fakt ten postanowił wykorzystać tygodnik „Wprost”. W najnowszym numerze umieszczono na okładce grafikę przedstawiającą europejskich polityków mówiących do ogromnej słuchawki, a na jej drugim końcu Putina kąpiącego się w krwi.

– Czas przestać uspokajać Putina: ta mocna strona tytułowa polskiego magazynu ilustruje szaleństwo, które nadal wzywa Kreml, gdy Rosja prowadzi ludobójczą wojnę na Ukrainie – napisał magazyn.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!