Twitter | Ignorance, the root and stem of all evil

Zorganizowany w Moskwie prokremlowski wiec poparcia dla wojny w Ukrainie sprawił, że na całym świecie pojawił się spory niesmak. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie sprzed stadionu, na którym widać, jakie zdanie na temat wydarzenia ma wielu Rosjan.

Inwazja Rosji na Ukrainę spotkała się ze sprzeciwem ze strony wielu Rosjan. Mnóstwo obywateli wyszło na ulicę i protestowało wobec działań Władimira Putina. W odpowiedzi policjanci aresztowali najbardziej radykalnych protestujących.

Kilka dni temu na stadionie Łużniki w Moskwie odbył się wiec poparcia wobec działań w Ukrainie. Na wydarzeniu pojawiło się kilkadziesiąt tysięcy osób, a w jego trakcie wystąpili m.in. artyści czy sam prezydent Rosji.

Putin na scenie przekonywał o słuszności swoich decyzji. Trudno jednak określić, ilu obywateli pojawiło się na stadionie z własnej woli, a ilu zostało do tego zmuszonych. Według niezależnych od Kremla źródeł znaczna część widzów należała do drugiej z tych grup.

Doniesienia niezależnych dziennikarzy udowadniają, że spora liczba uczestników wydarzenia była przeciwna wojnie. Jeden z fotoreporterów uchwycił kosz na śmieci pełen rosyjskich flag, które rozdawano na widowni. Obrazek ten wymownie komentuje przekonanie Rosjan do działań wojsk Władimira Putina w Ukrainie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę