Wypowiedź o austriackich prostytutkach. Giertych zawiadamia prokuraturę

Giertych składa zawiadomienie do prokuratury
fot. Kancelaria Sejmu
Creative Commons Attribution 2.0

Roman Giertych zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury po słowach Tomasza Kaczmarka – znanego jako Agent Tomek – który powiedział, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik jako szefostwo CBA opłacali wizyty u prostytutek swoim podwładnym. „Zespół ds. rozliczenia PiS złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury” – mówi Giertych.

REKLAMA

Roman Giertych od kilku dni stoi na czele zespołu ds. rozliczenia PiS. Po ujawnieniu przez Tomasza Kaczmarka, byłego agenta Centralnego Biura Antykorupcyjnego, nieprawidłowości w działaniu służb polityk zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury.

„W związku z ujawnieniem przez b. agenta CBA informacji o sprzeniewierzaniu pieniędzy publicznych przez kierownictwo tej służby na opłacanie prostytutek dla funkcjonariuszy CBA w przyszłym tygodniu zespół ds. rozliczenia PiS złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury” – napisał poseł Roman Giertych na platformie X (wcześniej Twitter).

REKLAMA

Agent Tomek opowiada o pobytach dyrektorów CBA w austriackich domach publicznych. Roman Giertych zapowiada zawiadomienie do prokuratury

Kaczmarek jest znany szerzej jako Agent Tomek i od lat jest de facto osobą publiczną. Rzekome nieprawidłowości w działaniu CBA ujawnił w reportażu „Superwizjera”. Opowiadał w programie jak został wysłany do Wiednia „z dwoma dyrektorami zarządu operacyjno-śledczego, panem Grzegorzem P. i Krzysztofem B., którzy również są skazani w aferze gruntowej”.

Jak twierdzi Kaczmarek – oficjalnie wyjazd miał na celu działania w związku z poszukiwaniami nielegalnej fabryki maszyn do gier losowych. W rzeczywistości wyjazd był formą nagrody dla dyrektorów „za swoje wierne działanie w postaci spędzania dwóch dni w domu publicznym”. Agent Tomek podkreślił, że wyjazd odbył się na polecenie kierownictwa CBA Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

REKLAMA

Ujawnione przez Kaczmarka informacje skomentował na portalu X Roman Giertych, stojący na czele zespołu ds. rozliczenia PiS. W swojej wypowiedzi kąśliwie zaczepił abp. Gądeckiego.

„Agent CBA T. Kaczmarek ujawnił, że kierownictwo CBA (w tym ostatnio skazani) opłacało agentom, z budżetu CBA, wizyty u prostytutek za szkalowanie opozycji. Czy arcybiskup Gądecki, który tak ostatnio wstawiał się za skazanymi, podzieli się z nami swoją refleksją w tej sprawie?” – napisał Giertych na X.