REKLAMA

Fot.Facebook.com/MinisterstwoSprawiedliwosci

Czarne chmury nad ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą! Sąd Okręgowy zakazał politykowi Suwerennej Polski publicznego wypowiadania się na temat znanej reżyser Agnieszki Holland – poinformowali we wtorek jej pełnomocnicy. Wcześnie reżyser wnioskowała o zabezpieczenie dóbr osobistych. Zbigniew Ziobro nie szczędził chłodnych słów pod adresem sądu po wydaniu orzeczenia. Stwierdził, że to „zamach na wolność słowa” i sprzyjanie kampanii Donalda Tuska.

REKLAMA

Sąd Okręgowy dosłownie odebrał Zbigniewowi Ziobro mowę! Polityk nie będzie mógł publicznie wypowiadać się na temat Agnieszki Holland, która wyreżyserowała głośny ostatnio film „Zielona Granica”. To właśnie wokół najnowszego dzieła artystki skupiła się krytyka, którą kierował w jej kierunku minister sprawiedliwości.

„W III Rzeszy Niemcy produkowali propagandowe filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland” – stwierdził Zbigniew Ziobro.

REKLAMA

To właśnie ten wpis w mediach społecznościowych wywołał ostry protest Agnieszki Holland. Reżyser domagała się od Ziobry przeprosin oraz wpłaty 50 tys. złotych na stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu”.

„Post Zbigniewa Ziobry w sposób oczywisty narusza moje dobra osobiste i stanowi zniesławienie. Nie mogę pozostać obojętna na tak otwarty i brutalny atak ze strony osoby piastującej w Polsce bardzo ważną konstytucyjną funkcję ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego” – napisała wówczas Holland, cytowana przez polsatnews.pl.

REKLAMA

Zbigniew Ziobro z sądowym zakazem wypowiadania się o Agnieszce Holland!

Stanowisko reżyser zostało przez polityka zignorowane. W związku z tym Agnieszka Holland wytoczyła Ziobrze proces. Wyrok w sprawie zabezpieczenia dóbr osobistych reżyser „Zielonej Granicy” zapadł bardzo szybko. O orzeczeniu Sądu Okręgowego poinformowali we wtorek pełnomocnicy Agnieszki Holland.

„Jako pełnomocnicy Agnieszki Holland informujemy, że Sąd Okręgowy w Warszawie wydał zabezpieczenie zakazujące Zbigniewowi Ziobrze wypowiadania się na temat pani Holland i jej twórczości, porównując ją do zbrodniczych reżimów autorytarnych” – przekazali na Twitterze jej adwokaci Sylwia Gregorczyk-Abram i Michał Wawrykiewicz.

REKLAMA

Do wpisu załączono skan z wyrokiem sądu. Wynika z niego, że minister sprawiedliwości otrzymał sądowy zakaz „publicznego wypowiadania się i publikowania w mediach społecznościowych oświadczeń i informacji, w których nawiązywałby lub porównywał działalność Agnieszki Holland i jej filmów ze zbrodniczymi reżimami”. Wyrok zapadł w poniedziałek na posiedzeniu niejawnym. Jako pierwszy o orzeczeniu poinformował portal rp.pl.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA