Wyrzucając skórki od banana, nie zdajemy sobie sprawy, jak duże mają one właściwości odżywcze, kosmetyczne i czyszczące. W tym ostatnim przypadku z powodzeniem zastąpią nam drogie środki do czyszczenia sreber czy obuwia.

Przede wszystkim jednak skórki od banana mają niesamowite wręcz walory prozdrowotne i jedzone pomogą szybko zrzucić zbędne kilogramy.

Do takich wniosków doszła dietetyczka Susie Burrell. Ustaliła ponadto, że skórki jako element naszej diety, spożywane jako na przykład składnik wypieków lub koktajli, wpływają korzystnie na jakość snu oraz pomagają uchronić się przed rakiem.

Zalety skórki banana docenią również osoby z kłopotami z cerą. Skórka, stosowana jako okład na twarzy, działa na skórę jak emulsja odwracająca skutki starzenia się. Wszystko dzięki temu, że obfituje ona w związki mineralne, takie jak potas, żelazo, magnez, jak również witaminę A, witaminę C oraz witaminy z grupy B.

Ze skórki banana można własnoręcznie przyrządzić krem na twarz, w którego skład wchodzi połowa startej skórki z banana, połowa świeżego zielonego ogórka, połowa awokado oraz 3 łyżki wody. Wszystkie składniki wystarczy dokładnie zblendować, a następnie nałożyć je na kwadrans na twarz. Maseczkę spłukujemy letnią wodą po 15 minutach. Powtarzany trzy razy w tygodniu zabieg pozwoli szybko uzyskać poprawę stanu suchej skóry.

Chcesz szybko wybielić zęby? Wystarczy, że potrzesz je wewnętrzną częścią skórki, by uzyskać zamierzony efekt.

Niewiele osób wie, że wewnętrzna część skórki do banana – pod warunkiem, że nie jest jeszcze w stanie całkowitego rozkładu – jest znakomitym środkiem do dokładnego wyczyszczenia butów wykonanych z tworzywa skóropodobnego. Wystarczy delikatnie ich pocieranie. Oczywiście skórki nie stosujemy do czyszczenia obuwa z zamszu.

Przy użyciu skórki od banana możemy również dokładnie wyczyścić srebrne naczynia i biżuterię. W tym celu należy skórkę zmiksować w blenderze, dodając na koniec trochę wody, tak, by powstała konsystencja pasty do zębów. Potem nakładamy naszą pastę na czyszczone srebra i pocieramy za pomocą miękkiej szmatki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę