Wyrzucasz torebki po herbacie? To zły pomysł! Tak je wykorzystasz

herbata czarna w szklance
fot. Pixabay

Po zaparzeniu herbaty zazwyczaj zostaje nam torebka, którą większość osób traktuje jako odpad i wrzuca ją do kosza na śmieci. Okazuje się jednak, że takie postępowanie to błąd – taka zużyta torebka po herbacie ma bowiem wiele zaskakujących zastosowań. Musisz wypróbować co najmniej 1 trik.

REKLAMA

Idea zero waste zakłada, że nic nie powinno się marnować. Podążając za tym trendem, możemy sprawić, że nasze gospodarstwo domowe będzie bardziej ekologiczne, a rachunki – niższe. Jeśli będziesz używać ponownie chociażby torebek po herbacie, wiele na tym zyskasz. Oto niezwykłe zastosowanie torebki po herbacie.

Brudne naczynia w zlewie

Masz w zlewie stertę brudnych naczyń, a sama wizja ich szorowania cię przeraża? Pomoże ci ten prosty trik. Po napełnieniu zlewu wodą umieść w nim zużyte torebki po herbacie, a następnie mocz w takiej kąpieli brudne naczynia, najlepiej zostaw je na noc. Herbata ma niezwykłą moc – potrafi rozpuścić tłuszcz, a ty bez problemu umyjesz talerze czy garnki.

REKLAMA

Polerowanie drewna

Zużytymi torebkami z herbatą można także polerować drewniane podłogi oraz meble. Posyp zawartością torebki konkretną powierzchnię, a potem przetrzyj ją suchą ścierką. Efekt zaskoczy nawet największych niedowiarków.

Skaleczenie

Jeśli zdarzył ci się mały wypadek i nie masz w pobliżu apteczki, chwyć torebkę po herbacie! Wstrzyma krwotok i złagodzi ból, a to wszystko za sprawą obecnego w niej kwasu garbnikowego. Powinni o tym pamiętać szczególnie panowie, którym czasami zdarza się zaciąć przy goleniu.

REKLAMA

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

W mieszkaniu zawsze znajdzie się kilka strategicznych miejsc, w których może się pojawić niezbyt przyjemny zapach. Jeśli masz w domu zwierzaka, np. kota i nie odpowiada ci woń kociej kuwety, połóż w niej torebki po zaparzonej herbacie. A jeśli twoim utrapieniem jest zapach butów w przedpokoju, to tutaj też świetnie sprawdzi się herbata – wystarczy, że włożysz do obuwia kilka wysuszonych torebek po naparze. Zużyte torebki po herbacie spełnią swoją funkcję także w koszu na śmieci.

Podziel się: