Wystarczy 1 tabletka. Skrzydłokwiat osiągnie szczytową formę

skrzydłokwiat i tabletki
fot. screen Youtube / Plant Tips / Pixabay

Marzysz o tym, by twój skrzydłokwiat stał się królem parapetu? Dzięki 1 metodzie może rozwijać się z pełną mocą. Koniecznie wypróbuj trik z tabletką, a nie pożałujesz. Roślina odżyje, a nowe kwiaty będą pojawiać się jeden za drugim.

REKLAMA

W ostatnim czasie popularnością cieszą się naturalne rozwiązania. Ekologiczne odżywki do roślin doniczkowych potrafią zdziałać cuda. Medykamenty służą nie tylko ludziom – rośliny też mogą na nich skorzystać.

Jak działa ta metoda?

Obecne w konkretnych tabletkach składniki biologicznie czynne potrafią działać jak nawozy. Wystarczy rozpuścić je wodzie, a potem podlać kwiaty, a dotrą do korzeni, stymulując ich wzrost, poprawiając kondycję i kwitnienie. Mogą to być mieszanki składników odżywczych i mikroelementów.

REKLAMA

Moc tabletek. Jak wpływają na rośliny?

-uodparniają rośliny na szkodniki i choroby,
-dbają o kondycję liści i wspomagają kwitnienie,
-przyspieszają wzrost.

Jakie tabletki podać skrzydłokwiatowi?

Roślinie możesz zafundować tabletkę aspiryny. Ma ona wyjątkowe działanie. Zazwyczaj pobudza poszczególne elementy rośliny do wzrostu, a także wzmaga kwitnienie. Co więcej, zabezpiecza sadzonkę przed chorobami grzybowymi. Skrzydłokwiat możesz też wzmocnić, podając mu tabletki musujące z suplementami (np. witaminami z grupy B). Najpierw rozpuść je w wodzie, a potem podlej sadzonkę. To dla niej znakomite odżywienie. Jednak nie przesadzaj z takim dokarmianiem. Kurację przeprowadzaj maksymalnie raz na 30 dni. Patent z tabletką możesz wykorzystać do skrzydłokwiatów, jak i do wielu innych kwiatów doniczkowych, którym substancje pokarmowe mogą bardzo się przydać po wyczerpującej zimie.

REKLAMA

Jak dawkować tabletki?

Jedna tabletka witamin czy aspiryny rozpuszczona w litrze wody powinna z zupełności wystarczyć. Warto zachować umiar – zbyt duża dawka substancji obecnych w suplementach może okazać się toksyczna dla roślin. Podlewaj kwiaty mieszanką w temperaturze pokojowej i dopilnuj, by woda nie kumulowała się w podstawce – jeśli już się zebrała, wylej ją.

Pamiętaj, aby doglądać swój okaz. Wtedy będziesz w stanie wywnioskować, czy tabletki faktycznie działają, a roślina lepiej wzrasta i kwitnie, natomiast jej ogólny wygląd uległ znaczącej poprawie.

Podziel się: