Toaleta
fot. pixabay.com

Kamień, który gromadzi się w muszli klozetowej nie tylko nie wygląda estetycznie, ale może być też siedliskiem bakterii, które są groźne dla naszego organizmu. Gromadzi się on najczęściej tam, gdzie powierzchnia ma nieustanny kontakt z wodą, czyli np. na dnie muszli, czy na ścianach, w miejscach jej spływu.

Jak poradzić sobie z kamieniem?

Czasem kamień bywa bardzo trudny do usunięcia i nie pomagają tutaj nawet chemiczne środki, które zawierają duże ilości chloru. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy środka, który zawsze znajdziemy w naszej kuchni. Mowa tutaj oczywiście o occie.

Na samym początku czyszczenia usuwamy z muszli wodę, która zalega na jej dnie. Następnie możemy przejść do czyszczenia. Do muszli wlewamy ocet, a jeśli chcemy także usunąć kamień ze ścian sedesu, to układamy na nich papierowe ręczniki nasączone sporą ilością substancji.

Fenomenalny sposób na czysty sedes

Tak namoczoną muszlę zostawiamy bez używania na co najmniej kilka godzin, najlepiej na całą noc. Rano dokładnie czyścimy sedes przy pomocy szczotki i gotowe. Po kamieniu nie ma ani śladu.

Dowiedz się również, jak doprać skarpetki.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!