REKLAMA

żelazko
fot. screen Youtube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Żelazko bardzo pomaga nam w pracach domowych. Są osoby, które prasują ubrania czy inne tkaniny dzień w dzień. Ale co robić, gdy niechcący żelazko się nam przypali? Moja mama zdradziła mi, co wtedy robić.

REKLAMA

Przypalone żelazko? Zanim zaczniesz je myć, pamiętaj o 1 zasadzie

Gdy żelazko się przypali, to jesteś w kiepskiej sytuacji, ale nie jest ona bez wyjścia. Nieraz myślimy, że nie ma żadnej rady i zniszczone urządzenie nadaje się tylko do wyrzucenia. Prawda jest taka, że można przywrócić mu dawny wygląd. Jak tego dokonać?

Po pierwsze, przypalone żelazko musi się dobrze wystudzić, a metodę czyszczenia należy dopasować do surowca, z którego zrobiona jest stopa żelazka.

REKLAMA

Istnieje jeden łatwy patent na uratowanie żelazek z różną stopką. Mama pewnym sposobem doprowadziła do porządku swój sprzęt wielokrotnie. Zobacz, jaki sposób sprawdza się najlepiej.

Przypalone żelazko odzyska dawną świetność. Ten patent zasługuje na medal

Żelazko pokryte spalenizną można wyczyścić wieloma sposobami. Patent mojej mamy jest łatwy i przynosi spektakularne efekty. Dobrze spisze się w przypadku urządzenia ze stopką zbudowaną ze stali nierdzewnej.

REKLAMA

Poza tym stosując tę metodę, masz gwarancję, że nie zniszczysz warstwy żelaza. Do mycia wykorzystaj sól i papierową gazetę. Przyprawę rozsyp na gazecie i zacznij ją prasować. Cząsteczki soli wnet przyswoją zabrudzenia, więc nie będzie po nich żadnego śladu. Trik działa zawsze i wszędzie. A jak poradzić sobie w przypadku nikłych przypaleń? Wyjaśniamy.

Patent na drobniejsze przypalenia żelazka

Małe przypalenia możesz usunąć przy pomocy ściereczki zwilżonej sokiem z cytryny. Dzięki temu niewielki brud zejdzie z łatwością. Moja mama korzysta z tego patentu od lat, a jej żelazko, mimo że jest już stare, działa bez zarzutu.

REKLAMA