Wysyp to w swoim ogródku
Pixabay

Wysyp to w swoim ogródku, a odstraszysz kleszcze. To świetny patent, który powinien poznać każdy posiadacz ogródka. 

Wiosna to czas przebudzenia nie tylko roślin, ale także wielu żyjątek, a zwłaszcza kleszczy. Są to pasożyty z gromady pajęczaków i żywią się krwią swoich żywicieli. Występują zazwyczaj w wilgotnych obszarach – w lasach, zaroślach, trawach, a więc także w ogrodach. Kleszcze mogą być bardzo niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Przenoszą choroby takie jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, gorączka Q i babeszjoza. Aby nie przyciągać ich do swojego ogrodu to warto zastosować pewien genialny patent i posypać ogród popularnym produktem.

Wysyp to w swoim ogródku, a odstraszysz kleszcze

Warto w swoim ogrodzie posiać rośliny, których kleszcze unikają jak ognia – są to np. lawenda, mięta, werbena cytrynowa, czyli rośliny o intensywnym zapachu, które zwykle nie przyciągają kleszczy. Ale żeby wzmocnić efekt odstraszenia tych pasożytów to posyp swój ogródek diatomitem.

Diatomit to ziemia okrzemkowa – naturalny minerał składający się z mikroskopijnych szkieletów okrzemek. To skuteczny środek zwalczający kleszcze. Najczęściej stosowany na trawniku, ogrodzie lub wewnątrz pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, że nie daje to 100% pewności, że kleszcze się nie pojawią, ale skutecznie zapobiega. Stosuj diatomit ostrożnie, a posypując ogród miej maskę ochronną, dzięki której nie będziesz wdychać pyłu. Jest on szkodliwy dla ptaków i warto mieć to na uwadze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę